هشت اپلیکیشن بهینه سازی شده برای ۳D Touch در آیفون ۶ اس

تنها اپلیکیشن های بومی اپل نیستند که از فناوری ۳D Touch پشتیبانی می کنند. امروز تعدادی از توسعه دهندگان اپلیکیشن های شخص ثالث iOS، اقدام به بروزرسانی اپلیکیشن های خود برای پشتیبانی از این تکنولوژی جدید در آیفون ۶ اس کرده اند. در این مطلب با تعدادی از این اپلیکیشن ها که از ۳D Touch پشتیبانی به عمل می آورند آشنا خواهید شد.
پیش از خواندن مطلب، توجه داشته باشید که اینها لزوما برترین اپلیکیشن ها در پشتیبانی از این فناوری نیستند و هنوز بسیار زود است که بخواهیم در مورد کاربردی بودن یا نبودنشان قضاوت کنیم. اما با خواندن مطلب خواهید دانست که توسعه دهندگان چگونه می توانند از ۳D Touch برای ارتقای محصولات نرم افزاری خود استفاده کنند.
نکته دیگر اینکه اگر برای جستجوی اپلیکیشن ها از اسپات لایت استفاده می کنید، باید بدانید که ۳D Touch در فهرست نتایج جستجوی آن کار نمی کند. برای باز کردن اپلیکیشن ها باید آیکن آنها را در صفحه خانه فشار دهید.

Instagram

Instagram3DTouch.0.0
اینستاگرام از قابلیت نمایش پنجره های پاپ آپ ۳D Touch بهره جسته است. بدین صورت که وقتی درون پروفایل یک فرد هستید، می توانید به جای دیدن یک منوی فرعی از فرمان ها، پیش نمایشی از عکس های موجود در آن صفحه را مشاهده کنید.

Pinterest

Pinterest-for-iOS-3D-Actions
استفاده از ۳D Touch در پینترست، صفحه های پربحث روز را نمایان کرده و از طریق فشردن آیکن اپ، قابلیت ساخت صفحه جدید را فراهم می نماید. البته مکانیزم عمل در این نسخه کمی ناشیانه است. گزینه های Pin، Heart و Send با فشار روی هر عکس نمایان می شوند، اما برای استفاده از آنها باید هر دو دست خود را درگیر این کار کنید (یکی برای ۳D Touch و دیگری برای انتخاب گزینه ها).

DropBox

Dropbox-for-iOS-3D-Actions
وقتی که در دراپ باکس هستید، با فشار دادن انگشت روی عکس های موجود در پوشه ها می توانید پیش نمایشی از آنها ببینید. همچنین همین کار را می توانید برای دیدن آنچه در پوشه های منوی Files است هم انجام دهید. ۳D Touch با فشردن آیکن اپ گزینه هایی همچون جستجو، عکس های اخیر یا تصاویر تغییر نام یافته و آپلود سریع را نمایان می سازد.

WeChat

3d-touch-wechat-1000x667
محبوب ترین اپلیکیشن پیام رسان چین، وقتی روی صفحه مکالمات در اپ فشار وارد می کنید، پیش نمایشی از کلیه مکالمات را برایتان به نمایش در می آورد. همچنین با همین کار می توانید مکالمه جدیدی را آغاز کنید. با فشار دادن آیکن اپلیکیشن نیز به QR Code مخصوص خود در وی چت دسترسی می یابید.
ضمنا با ۳D Touch می توانید گروه هایی که ترافیک پیام بالایی دارند را هم بی صدا کنید.

Shazam

IMG_0016-e1443219285748
3D Touch در شازام به شما اطمینان خاطر می دهد که هیچ فرصتی را برای ضبط و تشخیص آهنگ ها از دست ندهید، چرا که باز کردن اپلیکیشن در روش معمولی بسیار زمان بر است. برای شازام کردن با اپ کافیست کمی آیکن آن در صفحه خانه را فشار دهید.

Hipstamatic

این اپلیکیشن عکاسی و ویرایش تصویر به کمک ۳D Touch، منویی بسیار کاربردی در اختیارتان قرار می دهد: با فشار دادن آیکن اپ به غیر از نمایش یک میان بر برای ویرایش آخرین عکسی که گرفته اید، دوربین فعال می شود و حالا می توانید در حالات Sunset، Portrait و Blogger به سرعت عکاسی کنید.

Carrot Weather (قیمت: ۳٫۹۹ دلار)

عکس
قابلیت های ۳D Touch در این اپلیکیشن بسیار ابتدایی اند: فشار بر روی آیکن اپ به جای نمایش وضعیت هوا، تنها گزینه هایی برای جستجو و موقعیت های جغرافیایی را نمایان می کند. به نظر می رسد که توسعه دهندگان Carrot Weather ترجیح می دهند تا برای اطلاع از وضعیت آب و هوا اپلیکیشن را باز کنید.

The Night Sky (قیمت: ۹۹ سنت)

اپلیکیشن The Night Sky می تواند در مورد صور فلکی که بالای سرتان قرار گرفته اطلاعات دقیقی ارائه دهد و ضمنا بسته به ساعت، موقعیت های مناسب برای رصد ستارگان را برای شما رتبه بندی کند. قابلیت ۳D Touch در این اپ میان برهایی از جدیدترین اخبار ناسا، یک گزینه جستجو و دسترسی سریع به نمای زنده از آسمان را برایتان فراهم می نماید.

استفاده از مطالب پارچه مطهری برای مقاصد غیرتجاری با ذکر نام پارچه مطهری و لینک به منبع بلامانع است. حقوق این سایت به شرکت واکاوان وادی دنیای نوین ارتباط تعلق دارد. Copyright © 2021 – 2020
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
Skip to content